Bloczki fundamentowe z keramzytu? Jakie są ich właściwości?
24

maj

Bloczki fundamentowe z keramzytu? Jakie są ich właściwości?

Keramzyt to popularny kamień, którego używa się w branży sadowniczej, szkółkarskiej oraz ogrodniczej. Pozwala na dłuższe względem innych kamieni utrzymywanie wilgoci, dlatego doskonale się sprawdza w doniczkach, których kwiaty potrzebują sporo wilgotności do optymalnego wzrostu. Dziś poznacie bloczki fundamentowe z keramzytu. Czy mają szansę stać się hitem? Zważywszy na ich właściwości z pełnym przekonaniem stwierdzamy, że tak.

Czym są bloczki fundamentowe z keramzytu?

Keramzyt to kamień, który przez długi czas trzyma wilgoć nawet przy sporym nasłonecznieniu. Stosowany w budownictwie zapewnia odpowiednią twardość oraz trwałość. Używany przy produkcji bloczków fundamentowych gwarantuje stabilność całej konstrukcji i najmocniejsze wiązanie cementu. Z uwagi na swoje właściwości względem wody potrzebują więcej czasu do pełnego wyschnięcia, dlatego póki co są rzadko stosowane. Poniekąd wpływ na ten stan rzeczy ma również cena.

Lepsze od zwykłego fundamentu?

Bloczki keramzytowe są o wiele mocniejsze od pospolitych, uniwersalnych pustaków. Są aż pięciokrotnie trwalsze od bloczków modularnych i piaskowych. Choć względem innych kosztują często dwukrotnie więcej - zapewniają żywotność na poziomie kilkuset lat. Obecnie stosowane w branży deweloperskiej przy budowie nowoczesnych mieszkań w nowo powstałych dzielnicach.

Bloczki z keramzytu można stosować i stosuje się również przy budowie kanałów serwisowych oraz "przybudówek" jako alternatywa dla cegieł i pustaków. Warto dodać, że ich twarda powierzchnia nie zmusza do stosowania dodatkowego zbrojenia, a mocowane przy użyciu cementu z piaskiem świetnie przylegają do kolejnych bloczków.

Będą tańsze

Zapewne zastanawiacie się ile kosztują bloczki fundamentowe z keramzytu. W chwili obecnej ceny przekraczają 4 złote za jeden bloczek, co przy mniejszych inwestycjach wydaje się atrakcyjną ceną. Dobrą wiadomością jest fakt powstawania coraz większej ilości firm, które w kodach PKD mają uwzględnioną produkcję bloczków keramzytowych. To oznacza progres w spadku ich cen oraz popularyzację samego materiału.

A Wy? Co sądzicie o takich bloczkach? Stosowaliście je kiedyś?