Jak kupować materiały budowlane?
24

maj

Jak kupować materiały budowlane?

Pytacie nas w mailach o materiały budowlane, które możemy Wam polecić. Prawdę mówiąc trudno nam napisać, jakie materiały możemy Wam polecić, ponieważ nie o markę tutaj chodzi, a o skład każdego produktu. Na rynku mamy wielu producentów materiałów budowlanych: Tytan, Dekoral, Budimex, Budweld i wiele, wiele innych. Oferują produkty dobre, lecz o zmiennej cenie pomimo podobnego składu. Jak zatem kupować materiały budowlane? Rozsądnie i tanio!

Pan budowniczy prawdę Ci powie

Jeśli kiedykolwiek spotkasz osobę z branży budowlanej w sklepie - nie omieszkaj zapytać o polecane materiały. W odpowiedzi dostaniesz zapewne kilka nazw produktów i jak sprawdzisz ich ceny to zdziwisz się, jakie są tanie! Dla porównania podamy klej do fug. Jeden kilogram proszku kosztuje w znanym sklepie 24 złote. Produkt o bardzo podobnym składzie w zupełnie nieznanym sklepie będzie kosztował przynajmniej 50% mniej. Jeśli planujesz spory remont, to na samych materiałach zaoszczędzić do 40% lub więcej, jeśli nie będziesz ich marnował.

Dlaczego więc nie wszyscy o tym wiedzą?

Ponieważ coraz więcej firm budowlanych podpisuje umowy z producentami materiałów na lokowanie ich produktów w trakcie prac. Zarówno producent, jak i wykonawca mają z tego tytułu spory zysk. Logicznie rzecz biorąc należy porównywać produkty droższe z tańszymi. Jeśli mają podobny (a w większości przypadków dokładnie taki sam) skład, to nie sensu przepłacać, bo nadwyżka związana jest tylko z renomą marki. W produktach Tytan około 30% ceny stanowi sama renoma firmy. Interesuje nas renoma, czy produkt? Oszczędność.

Ty też masz prawo do oglądania

Jeśli denerwuje Cię czekanie na swoją kobietę w Galerii, to zrozumiesz jej zasmucenie jeśli pójdziesz do sklepu budowlanego. Zaczniesz porównywać skład oraz ceny kilku produktów aż zrozumiesz, że nie opłaca się kupować drogich. Jeśli zazwyczaj spędzałeś w sklepie budowlanym 20 minut, to teraz będziesz potrzebował 50, aby wybrać dedykowane Tobie materiały. Zrozumiesz smutek Twojej kobiety i przy kolejnym wyjściu do galerii nie będziesz się złościł, że znów musiałeś tyle czekać :)

A Wy? Jakie materiały budowlane kupujecie? Piszcie odpowiedzi pod tematem!