Jak ocieplić piwnicę? Oto najtańsze metody!
24

maj

Jak ocieplić piwnicę? Oto najtańsze metody!

W wielu Polskich domach znajdują się piwnice, które służą do przechowywania warzyw lub stoją puste. Jako, że usytuowane są zwykle na wysokości fundamentu, w czasie zimy może w nich panować niska temperatura. Polska znajduje się w środku Europy i niektóre nasze zimy są bardzo ostre. Aby zabezpieczyć się przed atakiem mrozów warto więc ocieplić piwnicę tanimi materiałami, które poniżej Wam przedstawiliśmy. Zapraszamy do lektury!

Ekonomicznie: Styropian

Przyjmujemy, że piwnica ma około 12 metrów kwadratowych powierzchni. Docieplenie jej styropianem będzie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, bo zakup około 30m2 materiału wyniesie maksymalnie 200 złotych. Tworzywo instalujemy na zwykłych kołkach, które przytwierdzamy do ściany. Ocieplenie 30m2 piwnicy powinno zająć nie więcej, jak jeden dzień roboczy.

Standardowo: Wełna mineralna

Wełna jest drugim co do popularności materiałem dociepleniowym. Wełnę można umieścić za drewnianym stelażem i przykręcić do niego płyty kartonowo - gipsowe. Docieplenie w ten sposób piwnicy zajmie tylko kilka godzin, a koszt zakupu wełny wraz z materiałem potrzebnym do stworzenia stelaża nie powinien wynieść więcej, jak 1000 złotych.

Najlepiej: Pianka poliuretanowa

Wbrew pozorom jest najlepszym tworzywem sztucznym do tego typu prac. Pianka kosztuje trochę pieniędzy, ale zapewnia zdecydowanie najlepszą izolację. Nie przepuszcza wilgoci, chłodu, nie degraduje się też z powodu panującej wewnątrz piwnicy temperatury. Jest odporna na szkodniki, ponieważ gryzonie nie tolerują zapachu poliuretanu. Izolacja poliuretanowa może kosztować nawet 1500 złotych, ale nie ma lepszej metody.

Wybierz to, na co się stać!

Nie ważne co wybierzesz - ważne, że starannie docieplisz swoją piwnicę. Jeśli masz do nas jakieś pytania w tym temacie, to chętnie odpowiemy na nie w komentarzach!