Jak uniknąć wilgoci w nowym domu?
24

maj

Jak uniknąć wilgoci w nowym domu?

Osoby decydujące się na budowę swojego własnego domu często mają problem z izolacją. W domu nie powinna zbierać się wilgoć, gdyż może ona zdegradować całe wnętrze i narazić domowników na astmę. Istnieje wiele sposobów na dobrą i tanią izolację, lecz nie koszty a miejsce docieplenia będą miały największe znaczenie. Dziś dowiecie się w jaki sposób uniknąć wilgoci i zabezpieczyć przed nią dom stosując odpowiednie płyty fundamentowe.

Czym są płyty fundamentowe?

Z wyglądu przypominają bardzo dużą płytę, która w całości wykonana jest z piasku, cementu, wody oraz sporej ilości zbrojenia. Takie płyty dostarcza się na plac budowy specjalnym dźwigiem i implementuje na fundamencie właściwym tworząc idealnie równą posadzkę. Na płycie można zamontować kanały, a w nich peksy z wodą, które będą ogrzewać dom od "spodu".

Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej rodzin, które interesują się tematem wilgoci. W starym budownictwie to właśnie fundamenty w ogromnym stopniu zbierały wilgoć, która przedostawała się poprzez ściany aż po sufity. Montaż płyty z ogrzewaniem nie dopuści do spadku temperatury budynku poniżej 0 stopni.

Ile kosztują płyty z ogrzewaniem?

Na chwilę obecną bardzo dużo, lecz ceny powinny sukcesywnie spadać. Montaż płyt dotyczy głównie trwających budowli, gdyż w istniejących już domach koszt ich instalacji mógłby przekroczyć wartość połowy budynku!

PS: Jak walczyć z wilgocią?

Jeśli narzekacie na wysoki poziom wilgotności w Waszym domu, to istnieje sprawdzony sposób, aby go obniżyć. Wystarczy poprowadzić przez cały budynek rurkę typy "peks" Można zatopić ją w ścianie lub umieścić w kanale / maskownicy. W ten sposób obniżycie poziom wilgotności, ponieważ budynek cały czas "pracuje" i rozprowadza wilgoć równomiernie po całym budynku.

A Wy? Jak unikacie wilgoci w domu? Zastosowaliście płyty podczas wznoszenia nieruchomości? Piszcie odpowiedzi w komentarzach!